Itāļu glāze Murano

Iemācieties izveidot trollbeads stikla lodītes

 Stikla meistarība

No stikla nūjas līdz lodītei

Stikla lodīšu pirmajā fāzē mēs pārklājam tērauda nūjiņu ar māla un silīcija dioksīda maisījuma slāni, lai novērstu ražotās stikla lodītes, kas neliptu pie nūjas.

Katrā trollbeads brilles valkā īpašas glāzes, lai pasargātu acis no liesmas gaismas, veidojot lodītes.

 

Stikla meistarība
Stikla meistarības kolāža

 

Brilles uzmanīgi uzkarsē stikla galu pie kušanas temperatūras.

Kad nūja sasniedz kausēšanas temperatūru, stikls var sākt pagriezties uz tērauda stieņa ass. Daži lodīšu modeļi tiek ekstrahēti, izmantojot dažādus metāla instrumentus, stiepjot un manipulējot ar stiklu, līdz beidzot veidojas lodītes. Precizitāte un vadība ir tas, kas mums nepieciešams, lai izveidotu perfektu stikla lodīti.

 

Glāze Murano

Smilšu granula pārvēršas par glāzi ...

Lielākā daļa stikla, ko izmanto Trollbeads kolekcijā, nāk no Itālijas jeb precīzāk Murano (salas netālu no Venēcijas). Šeit augstākās kvalitātes stikls ir ražots gadsimtiem ilgi.

Stikla krāsa ir atkarīga arī no ražošanas pievienotajiem materiāliem. Interesants fakts: pievienojot varu, tiek iegūta bagātīga zilā krāsa.

 

Stikla meistarība

Karsts un mīksts ...

Stikls sāk izšķīst temperatūrā no 600 līdz 800 grādiem, atkarībā no krāsas. Stikla gals pielīp atvērtā liesmā pārvēršas par sarkanu un karstu masu.

Stikla meistarība

“Stikls ir brīnišķīgs materiāls, kas dažreiz reaģē savādāk, nekā gaidīts, iedvesmojot jaunas idejas. Stikla reakciju nosaka ķīmiskie savienojumi, kas tai piešķir krāsu, tāpēc ir daudz iespēju radīt interesantas krāsas un rakstus.

Darbs ar stiklu - nomierina dvēseli un domas. Man jāsteidzas un jākoncentrējas uz to, ko daru. Stikla lodīšu ražošana nav

Process, kuru var steidzams, ir darbs ar 900/1000 ° siltuma liesmu un kūstošo stiklu. ”

- Trollbeads darbnīcas siklo meistars Sign Schumann-Sønderskov


“Stikla lodīte ir ļoti mazs objekts, kas pievērš uzmanību tā neticamajam dizainam. Šim nolūkam es vienmēr daudz laika pavadu, veidojot jaunus lodītes modeļus. Es bieži spēlēju ar optiku. Tas, ko redzat, skatoties uz lodītes, bieži ir optiska maldināšana. Tas, kas izskatās kvadrāts, faktiski ir apļveida. Es to daru ar daudziem punktiem, kas galīgajā lodīšu dizainā izskatās kā taisnstūri vai joslas. ”

- Lise Aagaard Trollbeads dibinātājs un stikla amatnieks

 

UNIKA - silta trollbeads vēsture

Unikāls - stikla krelles kolekcija, kas sākās ar zināšanām par to, kā mēs izgatavojam savas stikla rotaslietas lodītes.

Kopš tā laika ir atvērti vairāki stikla pērlīšu semināri, kuru attīstīšanai nepieciešama ekonomiska palīdzība.